0
0
Alfabetik Listele

Pyracantha navaho (ROSACEAE)

Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni

Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)
Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)Bodur ateş dikeni, Köpek elması, Çin ateş dikeni - Pyracantha navaho (ROSACEAE)
  1. Beğen (0)

Açıklama

Güneydoğu Avrupa ile Güneydoğu Asya’ya kadar geniş bir yayılışı vardır. Kışın yaprağını dökmez. – 29 dereceye kadar dayanırlar. Dallar dikenlidir. Yapraklar tırtıklı, tam ve dikenli olabilir. Kırmızı, turuncu ve sarı meyveleri olan türleri vardır. Çiçekler geç yaz aylarında açarlar. Beyaz dekoratif çiçekli olan türler peyzaj açısından değerlidir. Budamaya dayanıklı oldukları için çit yapımında kullanılabilirler.

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı