0
0
Alfabetik Listele

Acacia (Vachellia) farnesiana (FABACEAE)

Tatlı Akasya, Kokulu Amber ağacı, amber mimozası, kokulu akasya

Tatlı Akasya, Kokulu Amber ağacı, amber mimozası, kokulu akasya - Acacia (Vachellia) farnesiana (FABACEAE)Tatlı Akasya, Kokulu Amber ağacı, amber mimozası, kokulu akasya - Acacia (Vachellia) farnesiana (FABACEAE)Tatlı Akasya, Kokulu Amber ağacı, amber mimozası, kokulu akasya - Acacia (Vachellia) farnesiana (FABACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 200-250cm
Saksılı 250-300cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 200-250cm
Söküm 250-300cm
  1. Beğen (3)

Açıklama

Anavatanı Avustralya olan ve 30 metreye kadar boylanabilen çalı ve ağaç formunda bulunan bitki türüdür. Yapraklar genellikle küçük yaprakçıkların bir sap etrafında birleşiminden oluşur. Bazı türlerde ise yaprakçıklar bastırılmış ve yaprak sapları dikey olarak yassılaşmıştır. Çiçekler yoğun küresel veya silindirik kümeler halinde dizilidir ve birçok çeşitte sarı veya krem, bazılarında is mor, beyaz veya kırmızı renktedirler. Şubat ve Mart aylarında çiçekler hala ağaçta kalmaktadırlar. Çimlenmesi zor olduğundan, tohumları sıcak suda bekletmek ve tohumun el ile çatlatılması başarıyı artırabilir. Dekoratif bir park bitkisi olan akasya Türkiye’nin hemen hemen bütün kıyı şehirlerinde yetişebilir.

Acacia, Vachellia, farnesiana, Huisache, Mimosa, Bush, Sweet, Wattle, Tatlı, Akasya, Amber, ağacı, mimozası, kokulu, akasya, سنط الفتنة , Акация Фарнеза, nerede yetişir, bitki satışı, fidan, ağaç satışı, türkiye, süs bitkileri,

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı