0
0
Alfabetik Listele

Acacia dealbata (FABACEAE)

Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, gümüşi akasya

Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)
Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)Sarı Akasya, Sarı çiçekli Mimoza, İzmir akasyası,gümüşi akasya - Acacia dealbata (FABACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı Q10-12cm
Saksılı Q12-14cm
Saksılı Q14-16cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm Q10-12cm
Söküm Q12-14cm
Söküm Q14-16cm
  1. Beğen (1)

Açıklama

Anavatanı Avustralya olan ve 30 metreye kadar boylanabilen çalı ve ağaç formunda bulunan bitki türüdür. Yapraklar genellikle küçük yaprakçıkların bir sap etrafında birleşiminden oluşur. Bazı türlerde ise yaprakçıklar bastırılmış ve yaprak sapları dikey olarak yassılaşmıştır. Çiçekler yoğun küresel veya silindirik kümeler halinde dizilidir ve birçok çeşitte sarı veya krem, bazılarında is mor, beyaz veya kırmızı renktedirler. Şubat ve Mart aylarında çiçekler hala ağaçta kalmaktadırlar. Çimlenmesi zor olduğundan, tohumları sıcak suda bekletmek ve tohumun el ile çatlatılması başarıyı artırabilir. Dekoratif bir park bitkisi olan akasya Türkiye’nin hemen hemen bütün kıyı şehirlerinde yetişebilir.

Acacia, dealbata,Sarı, Akasya, çiçekli, Mimoza, gümüşi, Mimosa, Silver Wattle, سنط مبيض, Акация серебристая, nerede yetişir, bitki satışı, fidan, ağaç satışı, türkiye, süs bitkileri,

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı