0
0
Alfabetik Listele

Acacia cyanophylla (Acacia saligna) (MIMOSACEAE)

Kıbrıs akasyası, Kıbrıs mimozası, Altınçelenk, salkım akasya

Kıbrıs akasyası, Kıbrıs mimozası, Altınçelenk, salkım akasya - Acacia cyanophylla (Acacia saligna) (MIMOSACEAE)Kıbrıs akasyası, Kıbrıs mimozası, Altınçelenk, salkım akasya - Acacia cyanophylla (Acacia saligna) (MIMOSACEAE)Kıbrıs akasyası, Kıbrıs mimozası, Altınçelenk, salkım akasya - Acacia cyanophylla (Acacia saligna) (MIMOSACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı Q8-10cm
Saksılı Q10-12cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm Q8-10cm
Söküm Q10-12cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

Anavatanı Avustralya olan ve 30 metreye kadar boylanabilen çalı ve ağaç formunda bulunan bitki türüdür. Yapraklar genellikle küçük yaprakçıkların bir sap etrafında birleşiminden oluşur. Bazı türlerde ise yaprakçıklar bastırılmış ve yaprak sapları dikey olarak yassılaşmıştır. Çiçekler yoğun küresel veya silindirik kümeler halinde dizilidir ve birçok çeşitte sarı veya krem, bazılarında is mor, beyaz veya kırmızı renktedirler. Şubat ve Mart aylarında çiçekler hala ağaçta kalmaktadırlar. Çimlenmesi zor olduğundan, tohumları sıcak suda bekletmek ve tohumun el ile çatlatılması başarıyı artırabilir. Dekoratif bir park bitkisi olan akasya Türkiye’nin hemen hemen bütün kıyı şehirlerinde yetişebilir.

Acacia, cyanophylla, saligna, Creeping, Golden, Wreath, Blue, Leaf, Wattle, Kıbrıs, mimozası, Altınçelenk, salkım akasya, أكاسيا سالينيا, Акация ивовая, nerede yetişir, bitki satışı, fidan, ağaç satışı, türkiye, süs bitkileri,

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı