0
0
Alfabetik Listele

Abies nordmanniana subsp. bornmuelleriana (PINACEAE)

Uludağ Göknarı, Köknar

Uludağ Göknarı - Abies nordmanniana subsp. bornmuelleriana (PINACEAE)Uludağ Göknarı - Abies nordmanniana subsp. bornmuelleriana (PINACEAE)Uludağ Göknarı - Abies nordmanniana subsp. bornmuelleriana (PINACEAE)
Uludağ Göknarı - Abies nordmanniana subsp. bornmuelleriana (PINACEAE)Uludağ Göknarı - Abies nordmanniana subsp. bornmuelleriana (PINACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 150-175cm
Saksılı 175-200cm
Saksılı 200-250cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 150-175cm
Söküm 175-200cm
Söküm 200-250cm
  1. Beğen (2)

Açıklama

Kuzey yarımkürenin serin bölgelerinde 50 m’ye kadar boylanabilen piramit formlu, çok sık dallanma yapan herdemyeşil bir ağaçtır. Alt dalları hafifçe aşağıya doğru sarkar. İğne benzeri koyu yeşil renkli yapraklar sarmal dizilmiştir. Alt yüzeylerinde belirgin iki stoma çizgisi bulunur. Uçları küt veya çentiklidir ve kozalaklar dal uçlarında oluşur. Ilıman iklimleri severler ve kireçli topraklardan hoşlanmazlar. Yağmurlu ve serin yaz ayları boyunca yüksek nispi nemde iyi gelişirler. Işık istekleri azdır ve gölgeye dayanıklıdırlar. Türkiye’de endemik olarak yetişen türleri vardır. Park, bahçe ve yol ağacı olarak yetiştirilirler.

Abies, bornmulleriana, Uludağ, Göknarı, Köknar, Bornmueller's, Fir, شوح, Пихта Борнмюллера, nerede yetişir, bitki satışı, fidan, ağaç satışı, türkiye, süs bitkileri,

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı