0
0
Alfabetik Listele

Quercus cerris (FAGACEAE)

Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi

Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)
Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)Saçlı meşe, Türkiye meşesi, Avrasya meşesi - Quercus cerris tige (FAGACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı Q18-20cm
Saksılı Q20-25cm
Saksılı Q25-30cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm Q18-20cm
Söküm Q20-25cm
Söküm Q25-30cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

Anavatanı Batı Akdeniz ve Türkiye’dir. 30 m’ye kadar boy yapabilen herdemyeşil ve yaprak döken türleri vardır. Önceleri hızlı sonra yavaş büyür. Değişik formlarda olan yapraklar, dar eliptik-yumurta-mızrak şeklindedir. Ucu sivrice, tabanı kama şeklinde veya yuvarlaktır. Deri gibi sert, tam kenarlı ya da ender olarak keskin, sivri dişlidir. Güneşli ve yarı gölge alanları severler. Ilıman iklimlerde iyi gelişirler.

Quercus, cerris, European, Turkey, Oak, Saçlı, meşe, Дуб турецкий, Türkiye, Avrasya, meşesi, سنديان أشعر, bitki satışı, nerede yetişir

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı