0
0
Alfabetik Listele

Liquidambar styraciflua worplesdon (ALTINGIACEAE)

Amerikan küre çiçekli gün sığlası, Kızaran Amber ağacı tijli formlu

Amerikan küre çiçekli gün sığlası, Kızaran Amber ağacı piramit formlu - Liquidambar styraciflua worplesdon tige (ALTINGIACEAE)Amerikan küre çiçekli gün sığlası, Kızaran Amber ağacı piramit formlu - Liquidambar styraciflua worplesdon tige (ALTINGIACEAE)Amerikan küre çiçekli gün sığlası, Kızaran Amber ağacı piramit formlu - Liquidambar styraciflua worplesdon tige (ALTINGIACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı Q16-18cm
Saksılı Q18-20cm
Saksılı Q20-25cm
Saksılı Q25-30cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm Q16-18cm
Söküm Q18-20cm
Söküm Q20-25cm
Söküm Q25-30cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

40 m’ye kadar boylanan yaprak döken Türkiye’de doğal yayılış gösteren kalın dallı ve geniş tepeli ağaçlardır. Yaprakları ilk bakışta çınara benzerdir. Kabuk gençken çatlaksız yaşlıyken çatlaklıdır. Yaşlandıkça, kabuğu koyulaşır ve derin çatlaklı bir görünüm alır. Ele benzer loplu yapraklar sürgünlere sarmal dizilmiştir. Sonbaharda yapraklarının koyu kırmızı renk alması, kışın mantarlı kabuğu ve sarkık meyveleriyle dikkat çekici görüntüsü vardır. Çiçekler küre şeklinde, üzerleri küçük kırmızımsı çiçeklerle bezenmiştir. Çiçek olgunlaşınca dikenli kozalağa dönüşür ve grimsi-yeşil renk alır. Meyve uzun bir sapın ucunda, aşağıya doğru sarkık olarak durur. Olgunlaştıkları zaman sertleşir, kapsüller açılır ve tohumlar dökülürler.

Liquidambar, styraciflua, worplesdon, tige, Ликвидамбр смолоносный Ворплесдон, Sweetgum, Red, Gum, Liquid, Amber, Amerikan, küre, çiçekli, gün, sığlası, Kızaran, Amber, ağacı, tijli, formlu, ميعة سائلة أميركية, bitki satışı, nerede yetişir, fidan satışı,

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı