0
0
Alfabetik Listele

Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)

Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş

Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)
Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)Sarkık dallı çok gövdeli beyaz huş - Betula alba pendula multi stem (BETULACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 200-250cm
Saksılı 250-300cm
Saksılı 300-350cm
Saksılı 350-400cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 200-250cm
Söküm 250-300cm
Söküm 300-350cm
Söküm 350-400cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

Asya, Avrupa, Kuzey Amerika’da yayılım gösteren 15-20 metre boy yapan ve 40 türü bulunan huş ağacı olarak bilinen Betula’nın ülkemizde de biri endemik olmak üzere beş türü doğal olarak yetişmektedir. Dalları, ağaç yaşlandıkça sarkık bir görünüm alır. Beyaz renkli gövde kabuğu en karakteristik özelliklerindendir. Yumurta ya da üçgen biçimindeki yaprakları genellikle sivri uçlu ve kenarları dişlidir. Nemli ve serin yerlerde yetişirler. Hızlı büyüme özelliğine sahip ağaçlardır. Gövdesi ilk zamanlar gri kahverengidir, daha sonra kabuk ayrılır ve beyazlaşır. Yaprakları açık yeşil renktedir ve sonbaharda sarı renge dönüşür. Güneşli ve yarı gölge yerleri severler. Park, bahçe ve yol ağacı olarak kullanılabilirler.

Betula, alba, pendula, multi, stem, Берёза повислая, Sarkık, dallı, çok, gövdeli, beyaz, huş, Birch, tree, قضبان فضي, Берёза повислая, bitki satışı, nerede yetişir, fidan satışı, ağaç satışı, türkiye, süs bitkileri

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı