0
0
Alfabetik Listele

Acacia arabica (Vachellia nilotica) (MIMOSACEAE)

Arap akasyası, Üç Dikenli Akasya, Sudan Sakızı,Arap zamkı ağacı, Babul, Thorn Mimoza, Mısır Akasyası

Arap akasyası, Üç Dikenli Akasya, Sudan Sakızı,Arap zamkı ağacı, Babul, Thorn Mimoza, Mısır Akasyası - Acacia arabica (Vachellia nilotica) (MIMOSACEAE)Arap akasyası, Üç Dikenli Akasya, Sudan Sakızı,Arap zamkı ağacı, Babul, Thorn Mimoza, Mısır Akasyası - Acacia arabica (Vachellia nilotica) (MIMOSACEAE)Arap akasyası, Üç Dikenli Akasya, Sudan Sakızı,Arap zamkı ağacı, Babul, Thorn Mimoza, Mısır Akasyası - Acacia arabica (Vachellia nilotica) (MIMOSACEAE)
Arap akasyası, Üç Dikenli Akasya, Sudan Sakızı,Arap zamkı ağacı, Babul, Thorn Mimoza, Mısır Akasyası - Acacia arabica (Vachellia nilotica) (MIMOSACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 200-250cm
Saksılı 250-300cm
Saksılı Q8-10cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 200-250cm
Söküm 250-300cm
Söküm Q8-10cm
  1. Beğen (1)

Açıklama

Anavatanı Avustralya olan ve 30 metreye kadar boylanabilen çalı ve ağaç formunda bulunan bitki türüdür. Yapraklar genellikle küçük yaprakçıkların bir sap etrafında birleşiminden oluşur. Bazı türlerde ise yaprakçıklar bastırılmış ve yaprak sapları dikey olarak yassılaşmıştır. Çiçekler yoğun küresel veya silindirik kümeler halinde dizilidir ve birçok çeşitte sarı veya krem, bazılarında is mor, beyaz veya kırmızı renktedirler. Şubat ve Mart aylarında çiçekler hala ağaçta kalmaktadırlar. Çimlenmesi zor olduğundan, tohumları sıcak suda bekletmek ve tohumun el ile çatlatılması başarıyı artırabilir. Dekoratif bir park bitkisi olan akasya Türkiye’nin hemen hemen bütün kıyı şehirlerinde yetişebilir.

Acacia, arabica, Vachellia, nilotica, Vachellia, Species, Mimosa, Egyptian, Thorn, Scented, Thorn, Arap, akasyası, Üç, Dikenli, Akasya, Sudan, Sakızı,Arap, zamkı, ağacı, Babul, Thorn, Mimoza, Mısır, Akasyası, سنط عربي, Акация нильская, nerede yetişir, bi

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı