0
0
Alfabetik Listele

Abelia grandiflora silver anniversary (CAPRIFOLIACEAE)

Alacalı Abelia, gümüşi yapraklı abelya,güzellik çalısı, Büyük Çiçekli Kelebek Çalısı

Alacalı Abelia, gümüşi yapraklı abelya,güzellik çalısı, Büyük Çiçekli Kelebek Çalısı - Abelia grandiflora silver anniversary (CAPRIFOLIACEAE)Alacalı Abelia, gümüşi yapraklı abelya,güzellik çalısı, Büyük Çiçekli Kelebek Çalısı - Abelia grandiflora silver anniversary (CAPRIFOLIACEAE)Alacalı Abelia, gümüşi yapraklı abelya,güzellik çalısı, Büyük Çiçekli Kelebek Çalısı - Abelia grandiflora silver anniversary (CAPRIFOLIACEAE)
Alacalı Abelia, gümüşi yapraklı abelya,güzellik çalısı, Büyük Çiçekli Kelebek Çalısı - Abelia grandiflora silver anniversary (CAPRIFOLIACEAE)Alacalı Abelia, gümüşi yapraklı abelya,güzellik çalısı, Büyük Çiçekli Kelebek Çalısı - Abelia grandiflora silver anniversary (CAPRIFOLIACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 20-40cm
Saksılı 40-60cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 20-40cm
Söküm 40-60cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

Anavatanı Çin olan bu bitki 1,5 m’ye kadar boylanabilen bir çalıdır. Sıcak ılıman ve güneşli yerleri sever. Yaz boyunca sonbahara kadar güzel kokulu, pembe ve beyaz renkli, küçük çanları andıran çiçekler açar. Budanarak çok iyi şekil verilebilirler. Sıcak iklimlerde herdemyeşil iken, soğuk iklimlerde yapraklarını dökerler. Yapraklar, birbirine ters veya üçlü helezonik yapıda, oval, üst yüzü parlak koyu yeşil, alt yüzü yeşildir; yaprakların kenarları tırtıklıdır. Yaprakların her iki yüzü de tüysüzdür ve sonbaharda renkleri kahverengi veya kırmızımsıdır. Bahçelerde, duvar diplerinde kullanıma da uygundur. Yapraklarının sonbaharda renk değiştirmesi ve çiçek değeri bakımından görsel değeri yüksek bir bitkidir.

Abelia, grandiflora, silver, anniversary, variegated, Alacalı, gümüşi, yapraklı, abelya, Büyük, Çiçekli, Kelebek, Çalısı, خمانية, Абелия крупноцветковая, nerede yetişir, bitki satışı, fidan satışı, ağaç satışı, türkiye, süs bitkileri, yaprak

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı