0
0
Alfabetik Listele

Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)

Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı

Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)
Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen karayemiş ağacı - Prunus laurocerasus tige (ROSACEAE)
  1. Beğen (0)

Açıklama

Yaklaşık 430 türü dünyanın kuzey ılıman bölgelerinde yayılmış durumdadır. Cinsinin pek çok üyesi yaygın meyve ve süs için yetiştirilmektedir. Yaprak döken çalı ağaç ve ağaççık şeklinde türleri vardır. Yapraklar basit, hançer şeklinde ve yaprak sapı üzerinde nektarı vardır. Çiçekler geç kış erken ilkbaharda kırmızı, beyaz, pembe renklerde açar. Genellikle çiçekleri bazen de kabuk ve yaprakları için peyzaj çalışmalarında kullanılırlar.

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı